Համարի պատասխանատու՝ «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի դասավանդող Անի Միրզոյան Հունվար ամսվա մաթեմատիկական ֆլեշմոբի աշխատանքները ամփոփել է «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի դասավանդող Գրետա Բակունցը: Ֆլեշմոբի ամփոփ ֆայլն՝ այստեղ: Հունվար ամսվա մաթեմատիկական ֆլեշմոբի աշխատանքների վերլուծությունը կատարել է «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի դասավանդող Անի Միրզոյանը։ Հունվար ամսվա մաթեմատիկական ֆլեշմոբի բոլոր խնդիրները տե՛ս «Մաթեմատիկա» ամսագրի 152 համարում։ Ֆլեշմոբի խնդիրներ Հունվար ամսվա ֆլեշմոբին մասնակցել է ընդհանուր թվով 1051 մասնակից։ I մակարդակ- 681 մասնակից […]
№ 153. Փետրվար ամսվա ֆլեշմոբ 2025թ․
Այս համարում հրապարակված են մաթեմատիկական ֆլեշմոբի փետրվար ամսվա բոլոր առաջադրանքները: Ընտրի՛ր քեզ հետաքրքրող տարբերակը, լուծիր խնդիրները և պատասխանները լրացրո՛ւ համապատասխան տեղում: Վերջում չմոռանաս սեղմել ներքևի կապույտ կոճակը: Պատասխաններն ընդունվում են մինչև 2025թ․-ի մարտի 3-ը, ժամը` 23:59: Առաջին մակարդակ Երկրորդ մակարդակ Երրորդ մակարդակ Չորրորդ մակարդակ Սովորողներն են առաջարկում
№ 152. Հունվարյան ֆլեշմոբ 2025թ․
Հունվար ամսվա մաթեմատիկական ֆլեշմոբի խնդիրներն են՝ Առաջին մակարդակ Երկրորդ մակարդակ Երրորդ մակարդակ Չորրորդ մակարդակ Սովորողներն են առաջարկում
№ 151. Հրապարակած հոդվածներ 2024թ․ին / թարգմանություն/
«Ի՞նչ է մաթեմատիկան, և ո՞րն է նրա առաջընթացի հիմունքները» «Դոմինոյի կոշտ նվազագույն դասավորություններ» «Աջակողմյան ձի»
Թողարկում №150
Դեկտեմբեր ամսվա մաթեմատիկական ֆլեշմոբ։ Ընտրի՛ր քեզ հետաքրքրող տարբերակը, լուծիր խնդիրները և պատասխանները լրացրո՛ւ համապատասխան տեղում: Վերջում չմոռանաս սեղմել ներքևի կապույտ կոճակը: Պատասխաններն ընդունվում են մինչև 2025թ․ հունվարի 6-ը, ժամը` 23:59: Առաջին մակարդակ Երկրորդ մակարդակ Երրորդ մակարդակ Չորրորդ մակարդակ Սովորողներն են առաջարկում